BAŞKANIMIZDAN

   KÜLTÜR SANAT KÖŞESİ
   ÜYE LİSTEMİZ
   ÖNEMLİ DUYURULAR
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI...
KUTLAMA...
KUTLAMA...
Mecitözü Yaren Eczanesi sahibi Ecz. Songül ERDOĞAN'ın Arif Ali isminde oğlu dünyaya gelmiştir. ALLA...
VEFAT VE BAĞSAĞLIĞI...
    YÖNETİCİ GİRİŞİ
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
   İSTATİSTİKLER
 
    3 – 9 Eylül Halk Sağlığı Haftası:Herkese Sağlık.


3 – 9 Eylül Halk Sağlığı Haftası:

Herkese Sağlık

COVID-19 pandemisi, koruyucu sağlık hizmetlerinin, halk sağlığının korunmasının ve geliştirilmesinin önemini bir kez daha bizlere gösterdi. Bireylerin sağlıklı olmalarının sağlanması ve bunun sürdürülebilir olması, belirli standartları olan bir sağlık yapılanması ile mümkündür. Sosyal devlet anlayışı da bunu gerektirir. Bu yapılanmanın içerisinde de birinci basamak sağlık hizmetleri önemli bir yer tutmaktadır.

Biz eczacılar, birinci basamak sağlık hizmeti veren sağlık kuruluşları olan eczanelerimizde; hastalıklardan korunma, hastalıkların doğru yönetimini sağlama, sağlıklı yaşam alışkanlıklarına teşvik etme, hasta güvenliğini sağlama gibi konularda görevimizi yürütüyoruz. Nitekim 2019 yılında, Türk Eczacıları Birliği’nin ev sahipliğinde “Birinci Basamak Sağlık Hizmeti Sunumu: Eczacılıkta Geleceğe Doğru Hamle” temasıyla Ankara’da gerçekleştirilen, dünyanın her yerinden eczacıyı bir araya getiren Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) Avrupa Bölgesel Konferansı’nın sonunda Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Ankara Taahhüdü imzalandı. Ve o taahhüt ile evrensel sağlık sigortasına ve kimseyi geride bırakmadan herkes için sağlık ve esenlik hedefine eczacılar olarak birlikte ulaşmak için bir nevi söz verilmiş oldu.

Türk Eczacıları Birliği olarak 65 yıldır “hastaya ve kamuya ilaç olmak” şiarıyla hareket ediyor, halk sağlığını önceleyen politikalar ile yol yürüyor, toplumu bilinçlendirmek adına her türlü çabayı gösteriyoruz. Halk Sağlığı Haftası sebebiyle bir kez daha aşı reddinin toplum sağlığını tehdit ettiğini hatırlatıyor, tüm vatandaşlarımızı aşıya güvenmeye davet ediyoruz.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ 

 
19  Eylül  2021  Pazar Günü
ÇORUM NÖBETÇİ ECZANELERİ
 
İLÇE NÖBETÇİ ECZANELERİ
ÇORUM ECZACI ODASI TURNİKE SİSTEMİ
CEZAEVI SIRASI ECZANEMIZ
SONER ECZANESİ  Sıra
KAN ÜRÜNÜ SIRASI ECZANEMIZ
YASEMİN ECZANESİ  Sıra
HUZUREVI SIRASI ECZANEMIZ
ODABAŞ ECZANESİ  Sıra
ERİTROPOETEİN VE DARBEPOETEİN
MACİTOĞLU ECZANESİ  Sıra
PERİTON DİYALİZ SOLİSYON
ÖMÜR ECZANESİ  Sıra
ELEKTRONİK TABELE LİSTESİ

copyright © 2016Tüm hakları www.corumeo.org Çorum Eczacı Odası'na aittir. Bu sitede yer alan sağlıkla ilgili bilgiler hekimlerin tavsiyeleri yerine kullanılamaz

Design and coding