BAŞKANIMIZDAN

   KÜLTÜR SANAT KÖŞESİ
   ÜYE LİSTEMİZ
   ÖNEMLİ DUYURULAR
YARDIMCI ECZACI...
ODAMIZ NÖBET KOMİSYONU TARAFINDAN BELİRLENEN 6 AYLIK NÖBET LİSTELERİ....
ODAMIZ NÖBET KOMİSYONU TARAFINDAN BELİRLENEN 4 AYLIK NÖBET LİSTELERİ HAKKINDA.......
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI...
Çorum Merkez Bilge Eczanesi sahibi Eczacı Bilge KAKAǒ ın eşi Levent KAKAÇ vefat etmiştir. Merhumun...
Sungurlu İlçesi Çağlar Eczanesi sahibi Eczacı Bünyamin DUYAN 'ın annesi Şazimet DUYAN vefat etmişti...
ODAMIZ NÖBET KOMİSYONU TARAFINDAN BELİRLENEN 5 AYLIK NÖBET LİSTELERİ HAKKINDA......
Türker Eczanesi sahibi Ecz. Halil İbrahim TÜRKER 'in annesi Solmaz TÜRKER vefat etmiştir. Merhumenin...
ODAMIZ NÖBET KOMİSYONU TARAFINDAN BELİRLENEN 3 AYLIK NÖBET LİSTELERİ HAKKINDA.......
Çorum Merkez İsbir Eczanesi sahibi Ecz. Hüseyin İSBİR ' in kardeşi Kazım İSBİR vefat etmiştir. Merhu...
Alaca İlçesi Hayat Eczanesi sahibi Ecz. Ayhan YILDIRIM ' ın babası İsmail YILDIRIM vefat etmiştir. M...
Uysal Eczanesi sahibi Ecz. Sedat UYSAL’ın babası Mehmet Celal UYSAL vefat etmiştir. Merhumun cenazes...
Vefa Eczanesi sahibi Ecz. Mustafa GÖBELEK 'e geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun der ...
Buhara Eczanesi sahibi Ecz. M. Tuba AKDAĞ' ın babası Zekai ERBAY vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 0...
İskilip İlçesi Eski Üyemiz 18. Dönem Milletvekili Ecz. Mustafa NAMLI vefat etmiştir. Merhumun cenaze...
ODAMIZ NÖBET KOMİSYONU TARAFINDAN BELİRLENEN 6 AYLIK NÖBET LİSTELERİ HAKKINDA......
Dodurga - Hayat Eczanesi sahibi Ecz. Sibel ÇAKAR AÇAR ve Faruk AÇAR 'ın Mehmet Rüzgar isminde oğulla...
Meslektaşımız, LEBLEBİCİOĞLU Eczanesinin sahibi Ecz. Enver LEBLEBİCİOĞLU 'nun kızı Ayşegül OKAY, Çor...
Eğitim Eczanesi sahibi Ecz. Yasemin BOZDOĞAN ' ın babası , Bozdoğan Eczanesi sahibi Ecz. Arif Sami B...
Sungurlu İlçesi Merkez Eczanesi sahibi Ecz. Ömer METE 'nin kardeşi Celal METE vefat etmiştir. Merhum...
Sungurlu İlçesi Merkez Eczanesi sahibi Ecz. Ömer METE ' nin kayınpederi Faruk ULUSALOĞLU vefat etm...
Odamız üyesi Ecz. Oya ALAYBEYOĞLU ' nun annesi Türkan ALAYBEYOĞLU vefat etmiştir.. Merhumenin cenaz...
2018 YILI MART - NİSAN - MAYIS - HAZİRAN - TEMMUZ - AĞUTOS AYLARI TOPLU NÖBET LİSTELERİ HAKKINDA......
Özçetin Eczanesi sahibi Ecz. Ahu TOKATLI ve Volkan Eczanesi sahibi Ecz. Volkan TOKATLI 'nın Mert i...
Funda Eczanesi sahibi Ecz. Funda ÇETİNTÜRK KARTAL ve Fakülte Eczanesi sahibi Ecz. Hamdi KARTAL'ın D...
    YÖNETİCİ GİRİŞİ
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
   İSTATİSTİKLER
 
    TEB’den Tarihi Ev Sahipliği: FIP Avrupa Bölgesel Konferansı Sona Erdi.


TEB’den Tarihi Ev Sahipliği: FIP Avrupa Bölgesel Konferansı Sona Erdi

Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) Avrupa Bölgesel Konferansı; 23-25 Ekim tarihlerinde, “Birinci Basamak Sağlık Hizmeti Sunumu: Eczacılıkta Geleceğe Doğru Hamle” temasıyla Ankara’da düzenlendi. Ellinin üzerinde ülkeden katılımcının yer aldığı Konferans’ta, on iki farklı oturumda; aşılama, bulaşıcı olmayan hastalıklar, yaşam tarzı değişiklikleri gibi çeşitli alanlarda eczacıların katkısının güçlendirilmesinin yanı sıra; hastaların sağlık hizmetlerine ve ilaca erişimini kolaylaştıracak önlemler, eczacı iş gücü planlaması gibi başlıklar yer aldı. Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, eczacılık fakülteleri, meslek örgütlerinden, sivil toplum kuruluşlarından yoğun katılım yaşandı.

Türk Eczacıları Birliği ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Bölgesel Konferansı yoluyla pek çok ilke imza atıldı. Konferans ile ilk Avrupa Bölgesel Konferansı gerçekleştirilmiş oldu. Rehber Eczanem Programı, Türk Eczacıları Birliği ve Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte uluslararası platformda tanıtıldı. Astana Deklarasyonu’nun birinci yıl dönümü kutlandı. Eczacılık alanında ilk hackathon düzenlenmiş oldu. Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Raporu ilk kez Türkçe’ye çevrildi. 

Avrupa Bölgesel Konferansı, “Eczacının Avrupa Bölgesi’nde birinci basamak sağlık hizmeti sunma taahhüdü” başlıklı oturum ile son buldu.

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, Konferans programının kapsamından bahsederek “Programımız bir eczacının fakülteye girişinden sonrasına, var olan hizmetlerin değerlendirilmesine, yeni hizmet alanlarının açılmasına, bunlara yönelik eğitimler verilmesine ve ücretlendirilmesine kadar geçen bütüncül bir yaklaşımın ürünüydü.          Eczanelerde verilecek aşı gibi yeni hizmetler ve bu hizmetlerin ücretlendirilmesi konuları dikkatle üzerinde durduğumuz konular oldu” sözlerine yer verdi. Dünyanın pek çok yerinden katılımcıların eczacılık mesleğine ilişkin ortak amaçları paylaştığını vurgulayan Üney: “Bölgesel farkların üstünü kapatmaya çalışan bir evrenselcilik anlayışı ile değil; farklarımızı dikkate alan modeller geliştirerek birbirimizle tartışmak ve en önemlisi verilerimizi paylaşmak, bizlerin sürekli vurguladığı bir konu oldu” dedi.

 

Uluslararası Eczacılık Federasyonu CEO’SU Catherine Duggan, sonuç odaklı bir Konferans süreci yaşandığını, yenilikçi adımlar atıldığını ve eczacılık alanında pek çok konunun ele alındığını ifade etti. Astana Deklarasyonu’nun birinci yıl dönümünü kutladıklarını ifade eden Duggan: “Astana Deklarasyonu’nda birinci basamak sağlık hizmetlerinde eczacıların çözümün bir parçası olduğu fikri ortaya kondu ve yıl dönümü olarak kutlanmayı hak ediyor” dedi. Eczacılığın geleceğe doğru adımlar atabilmesi için değişimlere uyum sağlamanın ve değişimleri kavramanın gücüne değinen Duggan, birinci basamak sağlık hizmetlerinde yaşanan reformların hızını artırmaya yönelik çalışmalar yapmanın önemini vurguladı.

 

Konferans’ta üç gün boyunca eczacılık öğrencileri ve genç eczacılar için sağlık hackatonu düzenlendi ve kapanış oturumunda ödüller sahiplerini buldu.

Uluslararası Eczacılık Federasyonu Önceki Dönem Başkanı Carmen Pena, Türkiye’de olmaktan mutlu olduğunu ifade etti ve katılımcıları 2020’de İspanya’da düzenlenecek olan konferansa davet etti.

Uluslararası Eczacılık Federasyonu Başkanı Ecz. Dominique Jordan, Konferans’ın farklı sektörleri, farklı jenerasyonları, farklı ülkeleri birleştirdiğine dikkat çekerek dayanışma vurgusu yaptı. Mücadele etmenin önemini hatırlatan Jordan: “Yola devam edebilmek için birbirimize, mesleğimize, ilerleme kapasitemize, değişim arzumuza güvenmeye ihtiyacımız var. Dünya değişiyor. Biz değişmezsek geride kalırız” dedi.

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, konuşmasında: “Hepinizi eczacılığın doğduğu topraklarda, Diascorides’in, İbni Sina’nın, Hippokrat’ın, Galenos’un yaşadığı, yetiştiği, diğer sağlık çalışanlarını yetiştirdiği topraklarda ağırlamaktan büyük bir onur duyduk” sözlerine yer verdi. “Bizler kendi kaderlerimizi kendimiz belirleyeceğiz. Bize verilen rolü gerçekleştirmeyi değil, olmasını istediğimiz eczacılık modeline erişmeyi hedefleyelim.  Bunu başaracağız, çünkü birlikteyiz, güçlüyüz, birlikte güçlüyüz” diyen Çolak, eczacılık mesleğinin geleceğini birlikte inşa etmenin önemine değindi.

Kongre Başkanlığını yürüten Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney ve Uluslararası Eczacılık Federasyonu CEO’su Catherine Duggan’ın Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Ankara Taahhüdü’nü kürsüde okumasının ardından; taahhüt, Uluslararası Eczacılık Federasyonu Başkanı Ecz. Dominique Jordan ve Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak tarafından imzalandı.

 
30  Mayıs  2020  Cumartesi Günü
ÇORUM NÖBETÇİ ECZANELERİ
 
İLÇE NÖBETÇİ ECZANELERİ
ÇORUM ECZACI ODASI TURNİKE SİSTEMİ
CEZAEVI SIRASI ECZANEMIZ
VEFA ECZANESİ  Sıradaki
KAN ÜRÜNÜ SIRASI ECZANEMIZ
PINAR ECZANESİ  Sıradaki
HUZUREVI SIRASI ECZANEMIZ
GÖKMEN ECZANESİ  Sıradaki
ERİTROPOETEİN VE DARBEPOETEİN DİYALİZ
ALBAYRAK ECZANESİ  Sıradaki
PERİTON DİYALİZ SOLİSYON
ESER ECZANESİ  Sıradaki
ELEKTRONİK TABELE LİSTESİ

copyright © 2016Tüm hakları www.corumeo.org Çorum Eczacı Odası'na aittir. Bu sitede yer alan sağlıkla ilgili bilgiler hekimlerin tavsiyeleri yerine kullanılamaz

Design and coding